Dublet skoczków Resovii podczas Mistrzostw Polski U23 w Suwałkach!

12-osobowa reprezentacja lekkoatletów Województwa Podkarpackiego wzięła udział w Mistrzostwach Polski U23, które w dniach 24 i 25 lipca odbyły się w Suwałkach.

Nasi zawodnicy zdobyli 3 medale oraz kilka miejsc w ścisłej czołówce. Rewelacyjnie zaprezentowali się skoczkowie wzwyż Resovii – Wiktoria Miąso oraz Marcin Jachym, którzy sięgnęli po tytuły Mistrzów Polski, zdecydowanie wygrywając swoje konkursy i bijąc rekordy życiowe. Wiktoria pokonała wysokość 1.87, natomiast Marcin 2.15.
Trzeci medal dla Podkarpacia to wynik trójskoczka LKS Stal Mielec – Kamila Węża, który zdobył brąz skokiem na odległość 14.86.
Tuż za podium na 4 miejscu uplasowały się Emilia Janik z KS Komunalni Sanok w skoku w dal (5.82) oraz Patrycja Surowiec z CWKS Resovia Rzeszów w biegu na 3000m z przeszkodami (10:44.11).
W klasyfikacji punktowej Województwo Podkarpackie z dorobkiem 144 pkt uplasowało się na 12 miejscu.