8 medali podczas Mistrzostw Polski U18 we Włocławku!

Bardzo dobrze zaprezentowała się 39-osobowa reprezentacja województwa Podkarpackiego podczas Mistrzostw Polski U18, które w dniach 28/30 lipca odbyły się we Włocławku.

Na stadionie miejskiego OSiR-u nasi zawodnicy 8-krotnie stawali na podium, w tym aż 4-ktornie na jego najwyższym stopniu. Mistrzami Polski zostali:
Maria DUSZKIEWICZ (LKS Stal Mielec) w rzucie młotem (61.56)
Alan WITAS (MKL Sparta St. Wola) w rzucie młotem (67.53)
Kacper GOŁĄBEK (MKS Stal Nowa Dęba) w chodzie na 10km (49:50.22)
Jakub RÓG (LKS Stal Mielec) w trójskoku (14.63)
Srebrny medal w biegu na 400m wywalczyła Agata PUZIO ze Stali Nowa Dęba, natomiast brązowe medale zdobyli: Julia SZADY w młocie, Cristian IELO w chodzie oraz kobieca sztafeta 4x400m klubu MKS Stal Nowa Dęba.
4 medale klubu LKS Stal Mielec (2-0-2) uplasowało Stal na 4 miejscu klasyfikacji medalowej, natomiast 8 medali zdobytych przez Podkarpacie (4-1-3) to również 4 miejsce w klasyfikacji województw.
W punktacji Systemu Sportu Młodzieżowego nasze województwo zdobyło 171 punktów (9 miejsce w klasyfikacji województw)
– wyniki reprezentantów woj. podkarpackiego – plik do pobrania

Udział reprezentacji województwa Podkarpackiego w Mistrzostwach Polski został sfinansowany ze środków dotacji Województwa Podkarpackiego