Dawid Piłat Mistrzem Europy Juniorów !!!

Szóstka podkarpackich lekkoatletów wystartowała w Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy U20, które w dniach 15-18 lipca rozegrano w Tallinnie (Estonia).

Jedną z największych gwiazd tych Mistrzostw okazał się mielecki młociarz Dawid Piłat, który po pasjonującej walce do ostatniej kolejki zdobył złoty medal, bijąc przy okazji swój własny rekord Polski. Podopieczny trenera Ryszarda Jakubowskiego w 6 kolejce konkursu finałowego uzyskał rezultat 79.59
Największą grupę naszych reprezentantów stanowili sprinterzy. Indywidualnie najlepszy występ zanotował Oliwer Wdowik (CWKS Resovia Rzeszów), który w biegu na 200m awansował do finału. Ostatecznie zakończył rywalizację na 6 miejscu, uzyskując w finale wynik 21.20. Do półfinału biegu na 100m awansowała Magdalena Niemczyk (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa). Wynik 11.81 dał łącznie 22 miejsce. Na eliminacjach zakończyła udział w Mistrzostwach Judyta Zwolińska (KKS Victoria St. Wola). W biegu na 200m uzyskała wynik 24.36 i zajęła 21 miejsce.
Magdalena Niemczyk i Oliwer Wdowik startowali również w sztafetach 4x100m, uzyskując wraz z koleżankami i kolegami z reprezentacji świetne wyniki. Damska sztafeta zdobyła brązowy medal, a czas 44.79 to nowy rekord Polski U20. Męska sztafeta zajęła 4 miejsce z wynikiem 40.30. Nasi sprinterzy w obu przypadkach biegali na 4 zmianach zespołów sztafetowych.
Do finału rzutu dyskiem awansował Michał Matyja (CWKS Resovia Rzeszów) z wynikiem 55.91. Niestety konkurs finałowy nie udał się naszemu dyskobolowi, ponieważ wszystkie trzy próby były nieudane. Michał został sklasyfikowany na 12 miejscu.
Na eliminacjach swój udział w Mistrzostwach zakończył Michał Zieleń (ULKS Technik Trzcinica) zajmując w biegu na 3000m z przeszkodami 19 miejsce z czasem 9:17.33