Wiktoria Miąso na 7 miejscu Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich!

Zawodniczka CWKS Resovii – Wiktoria Miąso udanie zaprezentowała się podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w argentyńskim Buenos Aires, skacząc w drugim konkursie 1.79m.

Lekkoatletyczna rywalizacja podczas trzecich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires toczyła się na innych niż zazwyczaj zasadach, gdy rozgrywa się eliminacje i finał. Tym razem regulamin mówił, że każdy zawodnik miał startować dwa razy we wspólnych konkursach a najlepsze wyniki uzyskane w obu dawały łącznie końcową klasyfikację Igrzysk.

W pierwszym konkursie Wiktoria zaliczyła 1.74 i zajęła 10 miejsce. Konkurs przebiegał w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (13 stopni, mocny przeciwny wiatr), do tego należy dodać kłopoty organizacyjne z numerami startowymi przez konkursem. Wszystko to sprawiło, że wynik zawodniczki był poniżej oczekiwań.

Rywalizacja w drugim konkursie 3 dni później toczyła się przy zupełnie innej pogodzie. 27 stopni, bezchmurne niebo, sprzyjający wiatr. Warunki te przyczyniły się do tego, że poziom zawodów był zdecydowanie wyższy. Również Wiktoria zaprezentowała się zdecydowanie lepiej. Zaliczyła 1.79m (tylko 1 cm gorzej od tegorocznego rekordu życiowego) i zajęła 8 miejsce.

Ostatecznie dodając wyniki dwóch konkursów, skoczkini wzwyż Resovii zajęła bardzo dobre 7 miejsce