Resovia na podium Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów!

Wielki sukces zespołu juniorskiego Resovii podczas zawodów finałowych Drużynowych Mistrzostw Polski w Radomiu. Młodzi lekkoatleci z Rzeszowa zdobyli brązowy medal, minimalnie ulegając Zawiszy Bydgoszcz oraz AZS UMCS Lublin.

Zawodnicy z Bydgoszczy zgromadzili 2559 punktów. W finałowej potyczce pokonali obrońców tytułu z AZS UMCS Lublin (2542 pkt.). Podium uzupełniła ekipa Resovii Rzeszów (2539 pkt).

Tegoroczni zwycięzcy w poprzednim sezonie zajęli w drużynowych mistrzostwach Polski U20 trzecie miejsce. Resovia plasując się na brązowej pozycji zepchnęła z podium ubiegłorocznych wicemistrzów z Podlasia Białystok. Najwięcej punktów dla Rzeszowian zdobyła Wiktoria Miąso, wygrywając skok wzwyż (178 cm). Jak na indywidualnego mistrza kraju przystało, równych sobie w biegu na 200 m nie miał Oliwer Wdowik. W rzucie dyskiem najlepszy okazał się Damian Matyja. Wygrała też sztafeta chłopców 4×100 (Wdowik, Albert Komański, Tomasz Życzyński, Jakub Sitek).