Mistrzostwa Świata U20 – brąz Wdowika w sztafecie 4x100m!

W zakończonych w niedzielę (18-22.08) w kenijskim Nairobi Mistrzostwach Świata Juniorów wzięła udział czwórka reprezentantów woj. Podkarpackiego.

Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Oliwer Wdowik (CWKS Resovia Rzeszów), który wraz z kolegami ze sztafety 4x100m wywalczył brązowy medal bijąc przy okazji nie tylko rekord Polski U20, ale również rekord Europy U20! Szybciej w historii biegali jedynie Amerykanie, a pobity przez Polaków rekord Europy od 2000 roku należał do Brytyjczyków. Czas polskiej sztafety: 38.90.
Indywidualnie Oliwer rywalizował w biegach sprinterskich na 100m, gdzie jako pierwszy polak w historii rozgrywania MŚJ awansował do finału. W biegu finałowym podopieczny trenera Janusza Mazura zajął 5 miejsce uzyskując czas 10.46.
W konkursie rzutu młotem Mistrz Europy Juniorów Dawid Piłat (LKS Stal Mielec) uzyskał wynik 77.09 co pozwoliło do zajęcia miejsca 4 w konkursie finałowym.
Michał Zieleń (ULKS Technik Trzcinica) w pierwszym biegu eliminacyjnym na dystansie 3000m z przeszkodami uplasował się na 9 miejscu uzyskując czas 9:34.93, w klasyfikacji łącznej mistrzostw, Michał zajął 16 miejsce.
Magdalena Niemczyk (ULKS Tiki-Taka Kolbuszowa) rywalizację w sprincie na 100m zakończyła na półfinale. W pierwszym biegu półfinałowym uzyskała czas 12.10, co dało łącznie miejsce 24. Magda podobnie jak Oliwer Wdowik,biegała również w sztafecie 4x100m. Reprezentantki Polski w biegu finałowym zajęły 4 miejsce uzyskując świetny czas 44.31 co jest nowym rekordem Polski U20!