11 medali podczas Mistrzostw Polski Juniorów

Rewelacyjny start juniorów z Podkarpacia podczas Mistrzostw Polski rozegranych w Radomiu! Nasi zawodnicy zdobyli 11 medali.

W juniorskim czempionacie w Radomiu, rozegranym w dniach 11-13 września udział wzięła 29-osobowa reprezentacja woj. podkarpackiego. Pomimo nieco mniejszej niż zwykle reprezentacji, wyniki okazały się być wybitne.
Niekwestionowaną gwiazdą reprezentacji oraz całych mistrzostw został sprinter Resovii – Oliwer Wdowik, który wygrał oba najkrótsze dystanse 100m i 200m. Wynik 10.45 w biegu na 100m to najlepszy wynik w historii uzyskany przez 18-latka (Oliwer w tabeli wyprzedził samego Mariana Woronina – 10.47!). Na najwyższym stopniu podium stanęli również: Wiktoria Miąso (Resovia) wygrywając skok wzwyż oraz Dawid Piłat (Stal Mielec) w rzucie młotem.
11 medali (4 złote, 5 srebrnych, 2 brązowe) uplasowało nasze województwo na 4 miejscu w klasyfikacji medalowej województw, a zespół CWKS Resovii (4 medale: 3 złote i 1 srebrny) na 2 miejscu w klasyfikacji medalowej klubów!