Anna Sabat na 5, Rafał Augustyn na 6 miejscu podczas Mistrzostw Europy w Berlinie!

W rozegranych w Berlinie Mistrzostwach Europy wystartowała czwórka reprezentantów naszego województwa. Najlepiej spisali się Anna Sabat oraz Rafał Augustyn.
Reprezentantka Resovii sprawiła jedną z największych niespodzianek ME w Berlinie, awansując do finału biegu na 800m. Do pełni szczęścia zabrakło tylko medalu.

Ania świetnie rozegrała swój półfinałowy bieg. Podopieczna trenera Piotra Kowala od początku trzymała się czołówki, nie pozwalając rywalkom na zamknięcie jej przy krawężniku. Na ostatniej prostej przez moment dała się wyprzedzić i spadła na czwarte miejsce, ale miała jeszcze w sobie wystarczająco dużo sił by odpowiedzieć i zakończyć bieg na trzecim miejscu, dającym jej awans do finału. Czas 2:00.32 jest jej nowym rekordem życiowym.

W finałowym biegu nasza zawodniczka szybko została „zamknięta” przez rywalki i spadła na ostatnie miejsce. Cały czas pilnowała jednak by nie stracić dystansu do czołówki. Na wejściu na ostatnią prostą rozpoczęła swój finisz i wyprzedzając kolejne biegaczki wpadła na metę na piątej pozycji. Czas 2:01.26 nie jest może jej najlepszym wynikiem, ale miejsce piąte w debiutanckich Mistrzostwach Europy jest na pewno jej życiowym sukcesem.

Rafał Augustyn był pierwszym z naszych zawodników, który walczył o medal. Zawodnik LKS Stali Mielec wystartował w chodzie na dystansie 50 km. Od początku wyścigu Rafał utrzymywał się w kilku osobowej czołówce. Około 30  kilometra zaatakował późniejszy zwycięzca Ukrainiec Maryan Zakalnytsyy. W pościg za nim ruszyło czterech zawodników, ale ich tempo było za mocne dla Augustyna, który pozostał na szóstym miejscu już do linii mety. Czas mielczanina to 3:51:37. Do zwycięzcy zabrakło 5 minut. Ponad minutę za Rafałem na metę wszedł inny Polak – Rafał Sikora, a na 12. miejscu rywalizację ukończył Adrian Błocki.

21 miejsce w chodzie na dystansie 20km zajęła Katarzyna Zdziebło. Zawodniczka LKS Stal Mielec uzyskała wynik 1:36:01.

Matylda Kowal w biegu eliminacyjnym na 3000m z przeszkodami zajęła dopiero 13 miejsce. Czas 9:49.27 był 24. wynikiem eliminacji

fot. Polski Związek Lekkiej Atletyki