2 medale Halowych MP w Toruniu!

7-osobowa reprezentacja CWKS Resovia Rzeszów była jedynym przedstawicielem województwa Podkarpackiego podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, które w dniach 5/6 marca rozegrano w toruńskiej Arenie.

Zawodnicy rzeszowskiego klubu wywalczyli 2 medale seniorskiego czempionatu, natomiast w klasyfikacji U23 zdobyli 5 medali.
Na najwyższym stopniu podium stanęła Wiktoria Miąso, która wynikiem 1.78 wygrała konkurs skoku wzwyż. Po zaliczeniu 2 wysokości (1.74 i 1.78) była zmuszona do wycofania się z rywalizacji z powodu urazu stopy nogi odbijającej. Srebrny medal wywalczył sprinter Albert Komański, który wynikiem 20.87 poprawił swój rekord życiowy uzyskany 2 tygodnie wcześniej. Podopieczny trenera Janusza Mazura przesunął się na 6 miejsce w polskich tabelach historycznych!.
Podczas Halowych MP U18 i U20 w Rzeszowie rozegrano awansem konkursy seniorskiego chodu. Dla naszego województwa medale zdobyli wtedy mielczanie Katarzyna Zdziebło (złoto na 3km) oraz Rafał Augustyn (srebro na 5km)