5 medali Mistrzostw Polski U16 w Lublinie!

Bardzo liczna 54-osobowa reprezentacja Województwa Podkarpackiego wzięła udział w Mistrzostwach Polski Młodzików (U16), które w dniach 24 i 25 września obyły się w Lublinie.

Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego zgromadził na starcie najlepszych w kraju zawodników z kategorii wiekowej U16. Nasi reprezentanci wywalczyli 5 medali (2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy).
Na najwyższym stopniu podium stanęli:
Damian HAEHNE (CWKS Resovia Rzeszów) w biegu na 110m przez płotki
Karol FRANCZYK (LKS Stal Mielec) w rzucie młotem
Srebrne medale wywalczyły panie: Aleksandra BEDNARZ (KKL Stal Stalowa Wola) w rzucie młotem oraz Agata DZIEPAK (LKS Resovia Rzeszów) w chodzie na 3000m. Medal brązowy zdobyła męska sztafeta Resovii w biegu rozstawnym 4x100m biegnąca w składzie: Filip BIEGAJ, Maciej KLEIBA, Damian HAEHNE i Grzegorz WALCZAK.