3 medale Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Toruniu

8 lekkoatletów reprezentowało Województwo Podkarpackie podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, które w miniony weekend odbyły się w Toruniu. Nasi zawodnicy zdobyli 3 medale.

Pierwszego dnia na podium stanęło dwóch naszych reprezentantów. W chodzie na 5 km srebrny medal wywalczył Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec). Rafał przegrał złoto z Dawidem Tomalą (AZS AWF Katowice) o 9 sekund.

W skoku wzwyż brązowy medal zdobył Igor Kopala (CWKS Resovia Rzeszów). Trójka walcząca o medale wyklarowała się już na wysokości 2.12. Igor w pierwszym podejściu pokonał kolejną wysokość – 2.16. Niestety tego dnia wyżej nie udało mu się skoczyć i zakończył rywalizację na najniższym stopniu podium. Zwyciężył Sylwester Bednarek (RKS Łódź) z wynikiem 2.25.

Jedyny medal drugiego dnia zdobyła Anna Sabat. Zawodniczka CWKS Resovia awansowała do finału biegu na 800 metrów z piątym czasem. W finale pobiegła ten dystans najszybciej w swojej dotychczasowej karierze w hali i z wynikiem 2:03.79 zajęła drugie miejsce. Do złota zabrakło 0.28 sekundy.