Nie żyje Kazimierz Strzyżowski

Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki z głębokim żalem informuje, że w dniu dzisiejszym w wieku 72 lat zmarł Kazimierz Strzyżowski.
Kazimierz Strzyżowski urodził się 15 grudnia 1945 roku w Sanoku. Karierę sportową zaczął jako uczeń szkoły średniej w „Stali” Sanok. Początkowo trenował biegi średnie a następnie biegi długie oraz maraton. Od roku 1967 reprezentował barwy rzeszowskiej „Resovii”, osiągając tutaj swoje największe sukcesy sportowe. W latach 1968-1974 był trenerem chodu i biegów długich. Jako pierwszy zorganizował grupę chodziarzy w Rzeszowie, a jego wychowanek Jan Rędziniak, kilkukrotnie ustanawiał rekordy kraju w chodzie na 10 i 20km. Swoją karierę sportową zakończył w 1974 roku i zajął się pracą zawodową jako nauczyciel wychowania fizycznego w Głogowie Małopolskim, gdzie pracował do 2006 roku. Przez wiele lat był członkiem Zarządu Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, pełnił również funkcję Prezesa Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie. Ostatni okres to bardzo czynna działalność Pana Kazimierza w Podkarpackim Kolegium Sędziów. W dowód uznania za osiągnięcia sportowe i zawodowe został odznaczony wieloma odznakami i medalami, w tym:
– Złoty Krzyż Zasługi dla Sportu
– Brązowa i Złota odznaka „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”
– Srebrny Medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Nabożeństwo i uroczystości pogrzebowe zostaną odprawione w dniu 18.05.2017 roku o godz. 12.30 w Kaplicy na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie.