MŚ Doha: Rafał Augustyn na 13 miejscu w chodzie na 50km

W trzecim dniu Mistrzostw na starcie stanęli przedstawiciele woj. podkarpackiego. W morderczym chodzie na 50km Rafał Augustyn zajął wysokie 13 miejsce.

Wysoka wilgotność i temperatura przekraczająca 30 stopni towarzyszyły chodziarzom, którzy w nocy rywalizowali na Corniche Avenue, przy samej Zatoce Perskiej, na najdłuższym dystansie mistrzostw świata. Ekstremalne warunki sprawiły, że już w pierwszej części dystansu z trasy zszedł obrońca tytułu Francuz Yohann Diniz oraz inny faworyt, mistrz olimpijski z Rio, Słowak Matej Tóth.

Ostatecznie Rafał Augustyn był 13. – jego czas to 4:20:25. Mimo odbycia przymusowego pięciominutowego postoju 22. lokatę z czasem 4:30:17 wywalczył Artur Brzozowski. W drodze do mety niejednokrotnie zatrzymywał się trzeci z naszych zawodników, czyli Rafał Sikora. Ukończył on chód na 28. pozycji – 4:50:08.

Ekstremalne warunki najlepiej zniósł Yusuke Suzuki. Złoty medal zdobył z czasem 4:04:20 – najsłabszym w historii dającym tytuł mistrza świata (dwa lata temu wspomniany już Diniz wygrał złoto z wynikiem… o ponad pół godziny lepszym tzn. 3:33:12!).

W półfinale biegu na 800m wystąpiła zawodniczka CWKS Resovia Rzeszów Anna Sabat. W swojej serii zajęła siódme miejsce uzyskując wynik 2:04.00. Awans do półfinału Mistrzostw Świata należy uznać za bardzo duży sukces zawodniczki.