MP U-20 – złoto Wiktorii Miąso w skoku wzwyż

32-osobowa reprezentacja województwa podkarpackiego rywalizowała w dniach 3-5 lipca w Raciborzu w Mistrzostwach Polski Juniorów. Nasi lekkoatleci zdobyli 4 medale.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Wiktoria Miąso, która w skoku wzwyż pokonała poprzeczkę na wysokości 1.80, wypełniając w ten sposób minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w szwedzkim Boras. Srebrne medale wywalczyły panie: Wiktoria Raś w chodzie oraz sztafeta 4x400m KKS Victoria Stalowa Wola. Czwarty medal to brąz męskiej sztafety 4x400m klubu CWKS Resovia Rzeszów.
W klasyfikacji klubowej najwyżej uplasował się zespół CWKS Resovii Rzeszów zajmując 12 miejsce z dorobkiem 63pkt. Podkarpacie w klasyfikacji województw zakończyło zawody na 11 miejscu (187pkt)