Klaudia Wojtunik na 12 miejscu Mistrzostw Świata Juniorów w Tampere!

W zakończonych w fińskim Tampere Mistrzostwach Świata Juniorów nasze województwo reprezentowali Klaudia Wojtunik oraz Szymon Żywko.

Klaudia Wojtunik (CWKS Resovia Rzeszów) startowała w biegach na 100m przez płotki. Pewnie przebrnęła przez eliminacje (13.81) awansując do półfinałów. Podopieczna trenera Janusza Mazura świetnie pobiegła w półfinale. Biegnąc w trzeciej serii ustanowiła rekord życiowy wynikiem 13:54 (poprzedni to 13:60). Dało jej to niestety „tylko” piąte miejsce w tym biegu (12 wynik półfinałów na 24 zawodniczki), a do finału zabrakło jej 0,07 sek.


Drugim reprezentantem Podkarpacia był Szymon Żywko. Zawodnik KKS Victorii Stalowa Wola biegł w pierwszej serii kwalifikacji biegu na 1500 m. Awans do finału uzyskiwało trzech najlepszych zawodników w każdej serii oraz trzech z najlepszymi czasami. Szymon miał pecha, bo jego bieg był najwolniejszy z wszystkich, rozgrywany taktycznie na miejsca. Podopieczny Mirosława Barszcza stracił swoje atuty, jakimi są wytrzymałość i mocna końcówka. Mimo walki na ostatnich metrach, przybiegł na metę dopiero szósty z czasem 3:54.02. Do awansu zabrakło mu półtorej minuty. Żywko został sklasyfikowany na 24 miejscu spośród 39 zawodników.