Katarzyna Zdziebło ze złotem Mistrzostw Polski U-23 w chodzie na 20km!

W dniu 26 sierpnia w Gdańsku rozegrano festiwal chodu sportowego, podczas którego medale na dystansie 20km zdobywali zawodnicy w kategorii wiekowej młodzieżowca.

Na najwyższym stopniu podium zameldowała się Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec) z wynikiem 1:42:45, srebrny medal zdobyła Kinga Majchrowicz (Resovia Rzeszów). Na miejsca 5-7 uplasowały się kolejne reprezentantki Podkarpacia: Małgorzata Jacher (Stal Mielec), Natalia Kalina (Bratkowice) oraz Sylwia Rembowicz (Stal Mielec). Województwo Podkarpackie zdobyło 82 punkty do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

Na tych samych zawodach rozegrano również Mistrzostwa Polski Juniorów w chodzie na 20km. Złoty medal wywalczyła zawodniczka KKS Victoria Stalowa Wola Małgorzata Cetnarska. Podopieczna trenera Mirosława Barszcza uzyskała wynik 1:51:16