Katarzyna Zdziebło Mistrzynią Polski w chodzie!

Katarzyna Zdziebło zdobyła w Warszawie mistrzostwo Polski w chodzie na 20 kilometrów i czasem 1:30:41 wypełniła minimum na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio.

Na terenie stołecznej AWF Zdziebło zdecydowanie pokonała rywalki. Sobotni wynik plasuje Zdziebło na piątym miejscu w polskich tabelach historycznych. Drugą na mecie Agnieszkę Ellward triumfatorka wyprzedziła o przeszło 10 minut (wicemistrzyni kraju osiągnęła 1:41:30). Brązowy medal zdobyła Olga Niedzialek (1:42:11). Za podium, na miejscach 5 i 6 uplasowały się kolejne reprezentantki Podkarpacia: Małgorzata Cetnarska (5m: 1:48.47) i Wiktoria Raś (6m: 1:50.49).

Wśród mężczyzn srebro wywalczył kolega klubowy Rafał Augustyn, który dystans 20km pokonał w czasie 1:24:52.

Wśród juniorek w chodzie na 20km brązowy medal wywalczyła młodsza siostra Katarzyny Zdziebło – Anna uzyskując czas 1:57:39