Halowe Mistrzostwa woj. Podkarpackiego U18 i U20 – 14.01.2023 Rzeszów

W sobotę 14 stycznia w hali Uniwersytetu Rzeszowskiego rozegrano wspólne Halowe Mistrzostwa woj. Podkarpackiego i Małopolskiego w kategoriach wiekowych U18 i U20. W zawodach udział wzięła rekordowa jak na Rzeszów liczba 447 zawodników.

W zawodach udział wzięli przedstawiciele woj. kilku województw a także gościnnie reprezentanci słowackiego miasta Presov. Pierwszy rzeszowski mityng halowy zgromadził na starcie wielu bardzo dobrych zawodników, co przyczyniło się do uzyskania świetnych rezultatów. Największą gwiazdą zawodów okazał się Oliwer Wdowik, sprinter lokalnej Resovii (podopieczny trenera Janusza Mazura), który w biegu na 60m uzyskał fenomenalne 6.60! Wynik ten jest najlepszym obecnie w Europie, a także 9 rezultatem w historii polskiego halowego sprintu.
W rywalizacji o medale Halowych Mistrzostw woj, Podkarpackiego U18 i U20, najwięcej krążków wywalczyli gospodarze z CWKS Resovia (25 medali: 7-11-7), jednak klasyfikację medalową wygrał zespół KKL Stal Stalowa Wola, ponieważ uzyskali 9 złotych medali (21 medali: 9-5-7).

klasyfikacja medalowe Mistrzostw – plik do pobrania
pełny komunikat zawodów – plik do pobrania
wyniki on-line – link

projekt programu minutowego – plik do pobrania
regulamin zawodów – plik do pobrania 

Zawody dofinansowano ze środków dotacji Województwa Podkarpackiego