Brąz Rafała Augustyna w Drużynowych Mistrzostwach Świata w chodzie na 50km

Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec) walnie przyczynił się do zdobycia przez polską reprezentację brązowego medalu podczas Drużynowych Mistrzostw Świata w chodzie na 50km, które w chińskim Taicang rozegrano 5 maja.

Polacy wystartowali w składzie Rafał Augustyn, Rafał Sikora, Adrian Błocki. Mistrzostwa Świata w formule drużynowej odbyły się po raz drugi. O miejscu zajętym przez daną reprezentację decydowała suma lokat trzech najlepszych zawodników. Najlepszym Polakiem był Rafał Augustyn, który ukończył chód na 50 km na siódmym miejscu, uzyskując najlepszy czas w sezonie: 3:48:22.
W chodzie na 20 km kobiet również mieliśmy reprezentanta naszego województwa. Jedyną Polką była Katarzyna Zdziebło. 21-letnia zawodniczka LKS Stali Mielec zajęła 41. miejsce uzyskując drugi czas w karierze: 1:34:18.

MINIMA REPREZENTANTÓW PODKARPACIA NA IMPREZY MIĘDZYNARODOWE

Podczas zawodów chodziarskich w Zaniemyślu Katarzyna Zdziebło uzyskała na dystansie 20km czas 1:32:50 wypełniając minimum PZLA na Mistrzostwa Europy w Berlinie.

Podczas Mityngu Otwarcia Sezonu ŚZLA, 16-letni Dawid Piłat (LKS Stal Mielec) zdecydowanie zwyciężył w konkursie rzutu młotem 5kg uzyskując wynik 69.79, będący zarazem minimum na lipcowe Mistrzostwa Europy U18 (minimum PZLA 67.00) w Gyor (Węgry).

Podczas Otwartych Mistrzostw Przemyśla Wiktoria Miąso (CWKS Resovia Rzeszów) uzyskała w skoku wzwyż rezultat 1.78. Wynik ten jest również lepszy od minimum PZLA (1.75) na Mistrzostwa Europy U-18.

fot. Krzysztof Augustyn