6 medali dla Podkarpacia podczas OOM w Chorzowie!

W dniach 27-29 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrano Ogólnopolska Olimpiadę Młodzieży. 37-osobowa reprezentacja województwa podkarpackiego wywalczyła 6 medali. Na najwyższym stopniu podium stanęły skoczkinie Gabriela Torba i Wiktoria Miąso.

Gabriela Torba (LKS Stal Mielec) wygrała finał trójskoku pobijając rekord życiowy i po raz pierwszy osiągając wynik powyżej 12 metrów (12.08), drugie złoto wywalczyła Wiktoria Miąso (CWKS Resovia Rzeszów) w skoku wzwyż z rezultatem 1.78, zdecydowana liderka tabel pokonała drugą zawodniczkę na podium o 8cm.
Dwa srebrne medale zdobył Oliwer Wdowik (CWKS Resovia Rzeszów) w biegach sprinterskich na 100m i 200m. Oba dystanse zakończył na drugim miejscu z nowymi rekordami życiowymi (10.84 i 21.77). Trzeci srebrny medal dla Podkarpacia zdobyła sztafeta 4x400m klubu KKS Victoria Stalowa Wola.
Jedyny brąz to wynik Dawida Piłata (LKS Stal Mielec) w rzucie młotem (70.83).
W klasyfikacji punktowej OOM nasze województwo zajęło 11 miejsce zdobywając 162,5pkt. Wśród najlepszych klubów, na bardzo wysokim 6 miejsce sklasyfikowano CWKS Resovię Rzeszów (51.5pkt)