5 medali podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu!

W dniach 7-9 lipca na stadionie lekkoatletycznym w Toruniu rozegrano Mistrzostwa Polski do lat 20. Udział w nich wzięła 35-osobowa reprezentacja woj. podkarpackiego.

Przedstawiciele naszego regionu zdobyli 5 medali oraz 219 punktów do współzawodnictwa sportowego. Najwięcej 63pkt padło łupem Resovii Rzeszów (14m w klasyfikacji klubowej). Wśród zawodników na specjalne wyróżnienie zasługują: Paulina Szostecka, która dystans 2000m z przeszkodami wygrała nokautując swoje rywalki, oraz Klaudia Wojtunik, która w biegu na 100m przez płotki zdobyła srebro zdecydowanie poprawiając życiówkę oraz potwierdzając minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów we włoskim Grossetto. Obie reprezentantki Resovii Rzeszów będą reprezentować Podkarpacie na europejskim czempionacie za dwa tygodnie.
Medaliści MP U-20:
– złoty medal: SZOSTECKA Paulina (98, Resovia) – 2000m prz: 6:51.18
– srebrny medal: WOJTUNIK Klaudia (99, Resovia) – 100m ppł: 13.72
– srebrny medal: sztafeta 4x400m (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) – 3:19.9
– brązowy medal: CETNARSKA Małgorzata (98, Victoria St. Wola) – chód 10km: 53:45.81
– brązowy medal: ZIĘBA Szymon (99, Tiki-Taka Kolbuszowa) – 800m: 1:52.37