4 medale dla Podkarpacia podczas Mistrzostw Polski Seniorów!

12-osobowa reprezentacja Województwa Podkarpackiego wzięła udział w Mistrzostwach Polski Seniorów, które w dniach 28-30 sierpnia odbyły się we Włocławku.

Nasi zawodnicy zdobyli 4 medale. Na najwyższym stopniu podium stanęły: Matylda Kowal (CWK Resovia Rzeszów) w biegu na 3000m z przeszkodami oraz Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec) w chodzie na 5000m. Brązowe medale to biegi Anny Sabat na 800m i Oliwera Wdowika na 200m (oboje Resovia).

Na szczególne wyróżnienie zasługuje zawodniczka Stali Mielec, która zdeklasowała rywalki. Drugą na mecie Olgę Niedziałek wyprzedziła o ponad minutę. Sobotni rezultat Katarzyny Zdziebło to drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki, szybciej 5000 metrów chodem pokonała na stadionie jedynie Katarzyna Radtke – w 1993 roku uzyskała 20:51.96.