3 medale Oliwera Wdowika podczas Mistrzostw Polski U-16!

Rewelacyjny występ zanotowali podkarpaccy młodzicy podczas rozegranych w miniony weekend Mistrzostwach Polski. Oliwer Wdowik z Resovii trzy krotnie stawał na podium!

Biała Podlaska okazała się niezwykle gościnna dla lekkoatletów z naszego województwa. Ponad 40-osobowa reprezentacja Podkarpacia zdobyła 8 medali z czego aż 4 złote. Największą gwiazdą Mistrzostw został sprinter Resovii – Oliwer Wdowik, który wywalczył 3 krążki (złoto na 100m oraz w sztafecie 4x100m, srebro na 300m), na najwyższym stopniu podium stanęli również Magdalena Niemczyk (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa – bieg na 100m) oraz Oliwia Pelczarska (KS Komunalni Sanok – rzut oszczepem).
CWKS Resovia Rzeszów zdobywając 4 medale (2 złote i 2 srebrne) wygrała klasyfikację medalową Mistrzostw!
Medaliści MP U-16 z województwa podkarpackiego:
złote medale
1. Oliwer WDOWIK (CWKS Resovia Rzeszów) – 100m – 11.06
2. Magdalena NIEMCZYK (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) – 100m – 12.47
3. Oliwia PELCZARSKA (KS Komunalni Sanok) – oszczep – 41.80
4. sztafeta 4x100m M CWKS Resovia Rzeszów w składzie: Oliwer WDOWIK, Tomasz ŻYCZYŃSKI, Max ŻYCZYŃSKI, Stanisław SZLACHTA – 44.37