3 medale Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Toruniu!

W ostatni weekend w toruńskiej Arenie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. 7-osobowa reprezentacja Podkarpacia wywalczyła trzy medale.
Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec) zdobył srebrny medal w chodzie na dystansie 5 km. Jego czas to 19:35.29. Koleżanka klubowa Rafała, Katarzyna Zdziebło zajęła trzecie miejsce w chodzie na dystansie 3 km z czasem 13:19.81. W tym samym chodzie, piąte miejsce zajęła Małgorzata Cetnarska (KKS Victoria Stalowa Wola) ustanawiając swój nowy rekord życiowy – 14:01.91.

Srebrny medal w biegu na 800m zdobyła Anna Sabat (CWKS Resovia Rzeszów). Podopieczna trenera Piotra Kowala uzyskała rezultat 2:06.09

Dwukrotnie zaprezentował się sprinter CWKS Resovii – Albert Komański. W eliminacjach biegu na 60 m uzyskał wynik 6.98 i zajął 20. miejsce, natomiast w eliminacjach biegu na 200 m z czasem 22.27 zajął 13. miejsce.

Nie zaliczy startu w mistrzostwach do udanych Szymon Zięba. Zawodnik UKS Tiki-Taka Kolbuszowa nie przebrnął eliminacji biegu na 800 m i z czasem 1:55.83 zajął ostatnie miejsce w swojej serii.

W konkursie skoku wzwyż 5 miejsce zajęła Wiktoria Miąso (CWKS Resovia Rzeszów) pokonując poprzeczkę na wysokości 1.75m