2 złote medale podczas Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych!

Dwa złote medale wywalczyli w Żaganiu podkarpaccy lekkoatleci podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych.

Szymon Zięba (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) był najlepszy na 3 km a Stanisław Lebioda (KKS Victoria Stalowa Wola) na 5 km.

W Mistrzostwach wzięło udział 28 podkarpackich biegaczy. W biegu na 3 km juniorów młodszych złoty medal wywalczył Szymon Zięba. Zawodnik UKS Tiki-Taka Kolbuszowa o 3 sekundy wyprzedził drugiego na mecie Łukasza Jatczaka (LKS Pszczyna) i trzeciego Patryka Grotha (GKS Żukowo). Na siódmym miejscu, ze stratą 19 sekund do zwycięzcy przybiegł Patryk Babik (UKS Tempo 5 Przemyśl).

W biegu na 5 km juniorów młodszych najlepszy okazał się Stanisław Lebioda (KKS Victoria Stalowa Wola). Wyprzedził on drugiego na mecie Bartosza Jarczoka (LUKS Zabrzeg) o 4 sekundy.

Tylko 4 sekundy zabrakło Sylwii Bąbie (MKS Stal Nowa Dęba) do brązowego medalu w biegu juniorek na 4 km.  W tym samym biegu siódme miejsce zajęła Paulina Szostecka (CWKS Resovia Rzeszów).

Miejsca w czołowej dziesiątce w swoich biegach zajmowali również: Angelika Sarna (KKS Victoria Stalowa Wola) była 6. w biegu na 2 km juniorek, a Dawid Fil (CWKS Resovia Rzeszów) był 9. w biegu na 3 km juniorów.