10 medali dla Podkarpacia w Finale Nestle Cup w Warszawie

Świetny występ zanotowała reprezentacja OLA Podkarpackie podczas zawodów ogólnopolskich Nestle Cup 2018 w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego!”

Stadion warszawskiego AWF-u był 13 września areną zmagań najmłodszych lekkoatletów z  programu „Lekkoatletyka dla każdego!” z roczników 2003/04, 2005/06 oraz 2007/08. W zawodach rywalizowały reprezentacje wszystkich szesnastu województw.

Świetnie spisali się reprezentanci Podkarpacia, którzy w kategorii dzieci starszych zdobyli 8 medali:
4 złote
– Gut Oliwia /Victoria Stalowa Wola/ – 60m /8.10s/
– Kochmański Mateusz /Resovia Rzeszów/ – skok w dal ze strefy /5.77m/
– Bytnar Łukasz /Resovia Rzeszów/ – piłeczka palantowa /64m/
– sztafeta 8x200m w składzie Kuszczak Julia /Tempo 5/, Czuba Emanuel /Tempo 5/, Puzio Agata /Stal Nowa Dęba/, Bytnar Łukasz /Resovia Rzeszów/, Szczepanik Julia /Tempo 5/, Pilawa Błażej /Tempo 5/, Gut Oliwia /Victoria Stalowa Wola/, Kochmański Mateusz /Resovia Rzeszów/ –  3:30.16

Wyniki pozostałych naszych reprezentantów w tej kategorii:
5 miejsce Pelc Patryk /Tempo 5/ w skoku wzwyż – 155cm, 7 miejsce Czuba Emanuel /Tempo 5/ na 300m – 42.26s, 10 miejsce Wojnar Aleksandra /Resovia/ w skoku wzwyż – 140cm, 13 miejsce Pempuś Adrian /Tempo 5/ na 600m – 1:44.88min, 14 miejsce Kuszczak Julia /Tempo 5/ w rzucie p. palantową – 28m

Do dorobku medalowego dwa krążki dorzucili młodzicy:
Gaweł Martyna /Stal Mielec/ zwyciężyła w biegu na 100m z czasem 12.70s, a Jaworski Kacper /Stal Mielec/ był drugi na 1000m z czasem 2:38.06min

Pozostałe wyniki:
4 miejsca zajęły Magdoń Alicja /Resovia/ na 600m – 1:41.65min, Strzelec Martyna /Tempo 5/ w skoku w dal – 5.03m, Kuźniar Monika /Resovia/ na 1000m – 3:06.24min, 6 lokaty były udziałem  Korczowskiego Maksa /Resovia/ na 300m – 37.55s, Szczepanik Agnieszki /Resovia/ – na 80mppł – 12.91s oraz Rybarczyk Michaliny /Tempo 5/ w pchnięciu kulą – 10.39m, 9 miejsce Hataś Zuzanna /Tempo 5/ na 200mppl – 33.04s, 10 miejsce Sondej Oskar /Resovia/ w pchnięciu kulą – 10.60m, 11 miejsce Szumada Marta /Tempo 5/ na 300m – 44.64s, 13 miejsca zajęli Molek Mateusz /Stal Mielec/ na 100m – 12.10s, Szyler Tymon /Stal Mielec/ na 110mppł i Artym Jakub /Tempo 5/ na 600m – 1:38.31min, 14 miejsce zajął Wąż Mateusz /Stal Mielec/ w skoku w dal 5.42m
Sztafeta 8 x 200m w składzie: Szumada Marta /Tempo 5/, Szyler Tymon /Stal Mielec/, Szczepanik Agnieszka /Resovia/, Wąż Mateusz /Stal Mielec/, Strzelec Martyna /Tempo 5/, Molek Mateusz /Stal Mielec/, Gaweł Martyna /Stal Mielec/, Korczowski Makymilian/ Resovia/     uplasowała się na 12 pozycji z czasem 3:35.45min

W najmłodszej kategorii dzieci z roczników 2007/08 odbywała się rywalizacja drużynowa. Ekipy  wojewódzkie występowały w 8 osobowych składach /4 dziewczynki i 4 chłopców/. Każdy uczestnik zaprezentował się w trójboju, na który składały się – bieg na 60m, skok w dal, rzut piłką lekarską 2kg z dołu oraz sztafeta 8x200m. Drużyna Podkarpacia zajęła w stawce szesnastu zespołów wojewódzkich 9 miejsce występując w składzie: Ostrowska Martyna /Komunalni Sanok/, Tomkowicz Oliwia /Komunalni Sanok/, Wisz Milena /Resovia Rzeszów/, Tittinger Maja /Resovia Rzeszów/, Majka Dominik /Resovia Rzeszów/, Przetacznik Adrian /Tempo5/, Kaczmarz Oskar /Tempo 5/, Szwedka Nataniel /Tempo 5/.