Igor Kopala ze srebrem Młodzieżowych MP oraz minimum na Mistrzostwa Europy!

W pierwszych dniach lipca (1-2.07) w Suwałkach odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Wystartowała w nich zaledwie pięcioosobowa reprezentacja województwa podkarpackiego.

Najlepiej zaprezentował się skoczek wzwyż Igor Kopala (CWKS Resovia). Pomimo zimna i deszczowej pogody, rzeszowianin stoczył zacięty pojedynek o złoty medal z Norbertem Kobielskim (MKS Inowrocław), który w ostatnich tygodniach zaliczył kilka udanych startów wśród seniorów. Od początku konkursu obaj zawodnicy szli “łeb w łeb”. Bardzo ważna dla Kopali okazała się trzecia próba na 2.16 zakończona zaliczeniem tej wysokości i spełnieniem minimum PZLA na Mistrzostwa Europy U23, które za dwa tygodnie odbędą się w Bydgoszczy. Medale zostały rozdzielone gdy poprzeczka była zawieszona na wysokości 2.19. Pokonał ją tylko Kobielski i to on zdobył złoty medal, srebro przypadło Kopali.

O sporym pechu może mówić Marcin Kuliga. Zawodnik KKB MOSiR Krosno w pierwszej serii biegu na 800 m uzyskał czas 1:56.05 i zajął trzecie miejsce. Niestety w drugim biegu na tym samym dystansie zwycięzca uzyskał czas o 0,3 sekundy lepszy od Marcina i tym samym pozbawił go brązowego medalu.