Brąz Małgorzaty Osieckiej w sztafecie podczas ME-U18 w Tibilisi

Trójka lekkoatletów z Podkarpacia, wzięła udział w pierwszych Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce, które odbyły się w Tbilisi (Gruzja).

Świetnie zaprezentowała się w eliminacjach na 400 m Małgorzata Osiecka (KKS Victoria Stalowa Wola). W swojej serii ustanowiła nowy rekord życiowy 56.50, a trzecie miejsce dało jej awans do półfinału. Niestety w drugim biegu nie poszło jej już tak dobrze i z czasem 62.15 zajęła ostatnie miejsce.

Jednak na tym nie skończył się jej udział w Mistrzostwach. Osiecka wystartowała w sztafecie szwedzkiej (100m-200m-300m-400m). Polki, z biegnącą na ostatniej zmianie Małgosią, zwyciężyły w biegu półfinałowym, uzyskując czas 2:11.22 i bezpośredni awans do finału. Pozostałe zawodniczki w sztafecie to: Klaudia Adamek, Alicja Potasznik, Martyna Kotwiła. W finale zawodniczkę Victorii zastąpiła Karolina Łozowska (wcześniej indywidualnie wywalczyła srebrny medal na 400m). Nasza sztafeta zajęła drugie miejsce ustanawiając nowy rekord Polski 2:08.57 i tracąc do zwycięskiej sztafety Francji zaledwie 9 setnych sekundy.

Szymon Zięba (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) zajął czwarte miejsce w biegu eliminacyjnym na 800m. Wynik 1:54.34 był piątym wynikiem całych eliminacji, dzięki czemu awansował do półfinału. W biegu półfinałowym Zięba uzyskał swój najlepszy czas w tym sezonie 1:53.12. Niestety wystarczyło to tylko na piąte miejsce w biegu i dziewiąte w całych mistrzostwach.

W biegu na  3000m wystartował Stanisław Lebioda. Zawodnik KKS Victoria Stalowa Wola uzyskał czas 8:58.91 i zajął 17. miejsce. Zwyciężył Serb Elzan Bibic z czasem 8:09.06.

Polska zdobyła w Tbilisi 5 medali – jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe. Wynik ten dał naszej reprezentacji 12. miejsce w tabeli medalowej. Na podium stawali przedstawiciele 30 państw. W klasyfikacji punktowej Polska na siódmej pozycji z dorobkiem 75 oczek. W tym zestawieniu sklasyfikowano 38 krajów (z 50 startujących w Tbilisi).