5 medali dla Podkarpacia podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Lublinie!

Świetny występ zanotowali reprezentanci Podkarpacia podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Lublinie. Z pięciu zdobytych medali aż trzy były złote! Na najwyższym stopniu podium stanęły panie: Paulina Buziak, Matylda Kowal oraz Anna Sabat.

Mistrzostwa odbyły się na nowo wyremontowanym obiekcie, a najlepsi polscy zawodnicy rywalizowali przy komplecie publiczności.

Pierwsi na starcie stanęli chodziarze i chodziarki. Wśród pań walkę o złoty medal rozstrzygnęły między sobą Paulina Buziak i Katarzyna Zdziebło. Obie zawodniczki LKS Stal Mielec były poza zasięgiem pozostałych rywalek. Zwyciężyła Paulina z czasem 22:50.68, wyprzedzając Katarzynę o blisko pół minuty. Czwarta na metę przyszła Kinga Majchrowicz (CWKS Resovia Rzeszów).

Mistrzynią Polski w biegu na 3000m z przeszkodami została Matylda Kowal. Zawodniczka Resovii obroniła tytuł sprzed roku. Zwycięstwo rozstrzygnęło się jednak dopiero na linii mety, na której rzeszowianka, po piorunującym sprincie, okazała się szybsza od Alicji Konieczek (WMLKS Nadodrze Powodowo) o 0,09 sekundy!

Matylda Kowal stawała na podium w Lublinie dwukrotnie. Na zakończenie Mistrzostw wystartowała w biegu na 5000m i wróci do domu z brązowym medalem na tym dystansie (16:29.86). 10. miejsce w tym samym biegu zajęła Anna Wójcik (KKS Victoria Stalowa Wola) 16:55.30.

Anna Sabat zwyciężyła w biegu eliminacyjnym na 800m, uzyskując czas 2:08.71. W finale zawodniczka Resovii okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Wygrała w czasie 2:06.14, wyprzedzając bardziej doświadczoną i bardziej utytułowaną Angelikę Cichocką (SKLA Sopot).

Piąta w konkursie skoku wzwyż kobiet była Wiktoria Miąso. Juniorka młodsza Resovii uzyskała wynik zbliżony do swojego rekordu życiowego – 1.78.

Ósme miejsce w biegu na 3000m z przeszkodami mężczyzn zajął Patryk Marszałek. Zawodnik Resovii uzyskał czas 9:23.17. Marszałek wystartował również w biegu na 5 km, w którym poprawił swój rekord życiowy 14:50.08 i zajął 9. miejsce.

Nie udało się zakwalifikować do finału żadnemu z naszych 800-metrowców. Szymon Żywko (KKS Victoria Stalowa Wola) został sklasyfikowany na 12. miejscu (1:53.76), a Szymon Zięba (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) był 16. – 1:54.49.

W biegu na 100m i na 200m 18. miejsca zajęła Emilia Dąbek (KKS Victoria Stalowa Wola), uzyskując odpowiednio czasy: 12.21 i 24.89. W sprincie 21. była Magdalena Niemczyk (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) – 12.38.