2 medale Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych

32 reprezentantów woj. Podkarpackiego wzięło udział w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, które w dniu dzisiejszym odbyły się w Jeleniej Górze. Nasi lekkoatleci wracają z 2 medalami.

Oba krążki zdobyli mężczyźni w biegu na dystansie 3km juniorów. 2 miejsce (srebrny medal) zajął Szymon Żywko, natomiast 3 miejsce (brązowy medal) Stanisław Lebioda (obaj KKS Victoria Stalowa Wola).
Niewiele do podium zabrakło kilku innym naszym lekkoatletom. W biegu juniorek na 4 km piąte miejsce zajęła Sylwia Bąba (MKS Stal Nowa Dęba), a tuż za nią na metę wbiegła Paulina Szostecka (CWKS Resovia Rzeszów). Natomiast w biegach seniorów Matylda Kowal (CWKS Resovia Rzeszów) zajęła piąte miejsce na 5 km, a wśród mężczyzn, w biegu na 4 km piąty był Patryk Marszałek (CWKS Resovia), szósty Patryk Pawłowski (MKL Sparta Stalowa Wola).
W rywalizacji seniorów w klasyfikacji drużynowej, zawodniczki CWKS Resivia w składzie: Matylda Kowal, Anna Sabat i Katarzyna Kargol zajęły 2 miejsce.

Pełne wyniki zawodników z woj. Podkarpackiego – plik do pobrania

Udział reprezentacji woj. podkarpackiego w Mistrzostwach został dofinansowany ze środków dotacji Urzędu Marszałkowskiego woj. Podkarpackiego